מטען נייד ואיך למצוא אחד (עבורך)

מטען נייד- השאלות החשובות

העולם הפך ליותר ויותר נייד וכך גם המטענים. אנשים מבלים יותר זמן בטלפונים שלהם, ומדובר בפתרון נוח מאוד במיוחד לאנשים שנמצאים בדרכים לעיתים קרובות. ישנם סוגים רבים ושונים של מטענים ניידים, אך לכולם אותה מטרה: לספק חשמל לטלפון שלך כאשר אין מקור חשמל בקרבת מקום.

כשמדובר בקניית מטען נייד, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שרוכשים אחד. למשל באיזה מקור כוח הוא משתמש? כמה יציאות יש לו? מה כושר הטעינה שלו? אלו הן רק חלק מהשאלות שעליכם לשאול את עצמכם לפני ביצוע הרכישה.

שאלות נוספות שכדאי לשאול את עצמך הן מה התקציב שלך? כמה מכשירים צריך לטעון בו זמנית? האם יש לך צורך בערכת סוללות או רק במטען? הדרך הטובה ביותר לבחור מטען נייד מתאים היא על ידי התחשבות בצרכים האישיים שלך ושקלול היתרונות והחסרונות של כל סוג של מטען הקיים בשוק.

המאפיינים העיקריים של מטען נייד טוב:

מהירות טעינה

מהירות הטעינה היא גורם חשוב בבחירת מטען נייד. חשוב מאוד למצוא אחד שיכול לטעון את המכשיר שלך במהירות כדי שתוכל לחזור לעבודה בהקדם האפשרי.

חיי סוללה

שיקול חשוב למי שמשתמש במטען שלהם באופן קבוע ולמי שנמצא הרבה בדרכים בפרט. ככל שמטעינים יותר, כך חיי הסוללה מתרוקנים מהר יותר.

משקל וגודל

חשוב לקחת בחשבון את הגודל והמשקל של מטען נייד בעת רכישת אחד. חשוב למצוא איזון בין משקל, גודל והספק של המטען. ככלל, ככל שהמטען גדול יותר כך הוא יהיה עוצמתי יותר אבל לאו דווקא יהיה נוח למי שרוצה לסחוב אותו לכל מקום.

עוצמה

יש להתאים את כוח הטעינה לטלפון ולוודא שהיא לא פחותה ממנו אחרת לא תתאפשר טעינה מלאה של הסוללה.

התאמה למכשיר הסלולרי

לא קיים מטען שיתאים בצורה מושלמת לכל סוגי הניידים. חשוב לשים לב לצורכי הסוללה של הסמארטפון שלכם ולבחור את המטען בהתאם.

צורה

מטען נייד לסמארטפונים בצורת מלבן היא הצורה הנפוצה ביותר, צורה זו משמשת את רוב המטענים הניידים המודרניים. קיימים גם מטענים ניידים בצורת עיגול או ריבוע, אך הם פחות נפוצים. מטענים שצורתם משולש או אליפסה הפכו פופולריים בשנים האחרונות מכיוון שהם מספקים יותר מקום לטעינת מכשירים גדולים יותר כמו טאבלטים ומחשבים ניידים.

קיבולת

קיבולת מטען יכולה להימדד במיליאמפר וככל שהמיליאמפר גבוה יותר, כך הוא יטען את המכשיר שלך מהר יותר. גם כאן, הקיבולת צריכה להיות תואמת למכשיר שברשותכם. שימו לב- עוצמת הקיבולת אינה קובעת את מהירות הטעינה! רק עוצמת הזרם החשמלי יכולה לקבוע זאת.

נורית חיווי

הרוב המוחלט של המטענים כולל בתוכו נורית חיווי המשמשת כמדד למידת הטעינה שאליה הגיעה הסוללה של המכשיר. דבר זה יעיל במיוחד למניעת טעינת יתר של המכשיר הנייד שלכם, ומספק בטיחות במקרה והמטען נשאר מחובר לחשמל. כיום, לא מעט מהדגמים מגיעים עם מנגנון כיבוי אוטומטי כאשר המטען או הסוללה מגיעים לטעינה מלאה.

 

איזה סוגים יש?

ישנם כמה סוגים עיקריים של מטענים, הנבדלים במהירות הטעינה שלהם ובהתאמה למכשירים שונים. הסוג הראשון הוא מטען מבוסס USB, הניתן לחיבור לכל יציאת USB ומשתמש בסוללת הטלפון כמתח (בדרך כלל יש להם יציאת USB אחת או שתיים ויכולים לטעון את המכשיר שלך באותה מהירות כמו המטען הרגיל שלך), הסוג השני הוא מטען מבוסס AC/DC, שמתחבר לשקע חשמל ושואב ממנו חשמל.

סוג נוסף הוא המטענים האלחוטיים. מטענים מסוג זה הם הטרנד החדש בטעינה. הם פועלים על ידי העברת חשמל למכשירים באמצעות אינדוקציה אלקטרומגנטית, כלומר הם אינם צריכים כבל ובמקום זאת משתמשים במשטח כדי לטעון את המכשיר שלך.

ולבסוף, המטענים השולחניים. הם גדולים יותר ומתאימים לשולחנות עבודה גדולים. מושלמים עבור פריטים כמו מחשבים ניידים וטאבלטים שצריכים יותר חשמל מרוב הטלפונים.

בטיחות לפני הכל!

כדי לשמור על חיי המטען לכמה שיותר זמן ולוודא שהשימוש בו יהיה בטוח עבורכם חשוב לעקוב אחר מספר כללי זהירות: חשוב מאוד לקרוא בעלון הצרכן עם כל התחלה בשימוש במטען חדש ולהשתמש בו בתדירות שצוינה בהוראות, חשוב מאוד לשמור על המטען מנפילות ופגיעות, לעקוב בקפידה אחר הטעינה ולהימנע מטעינת יתר, להרחיק ממקורות מים או חום, ולהשתמש במכשיר נייד התואם לתכונות המטען.

שימו לב! קיימים בשוק לא מעט חיקויים זולים יותר המבטיחים לכם טעינה איכותית במחירים מצחיקים. קנייה של מטען לא מקורי לא רק יכולה לסכן את שלמות המכשיר שלכם, אלא גם לפגוע בבטיחות שלכם- מטען נייד לא תואם למכשיר יכול להוביל לתוצאות שאינן צפויות ואף לגרום להתלקחות. שימרו על עצמכם, כי אין מחיר לבטיחות.

ולסיכום: המחירים

המחיר תלוי מאוד בגודל ובמטרה (למשל מחיר מטען למכשיר נייד יהיה נמוך יותר מזה של טאבלט). יחד עם זאת, המחיר לרוב נגיש מאוד ומתאים לכל כיס כאשר הטווח נע בין 300-700 שקלים בממוצע. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *