מכונות כביסה הן מכשירים שמנקים בגדים על ידי ערבובם עם מים בטמפרטורות שונות. הם יכולים לנקות בגדים מכל הסוגים, כולל בגדים עדינים כמו חולצות, שמלות והלבשה תחתונה. על מנת לנקות ביעילות את הבגדים, מכונות כביסה משתמשות במגוון מחזורים הכוללים השרייה, סיבוב, ערבול ושטיפה.

ישנם שני סוגים של מכונות כביסה – מכונות להטענה קדמית ומכונות להטענה עליונה – המופרדות עוד יותר לשתי קטגוריות: מכונות כביסה להטענה קדמית מסורתית ומכונות מודרניות להטענה קדמית.

בחירת מכונת כביסה נכונה היא משימה קשה. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כמו גודל, קיבולת, יעילות אנרגטית ואפילו רמות רעש. בחירת מכונת כביסה יכולה להיות החלטה קשה. ישנם גורמים רבים שעליכם לקחת בחשבון לפני קבלת החלטת הרכישה. חלקם כוללים את גודל המשפחה שלך, צריכת מים, קיבולת ויעילות אנרגטית.

ריכזנו עבורכם כמה מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני קניית מכונת כביסה:

מה ההבדל בין מעמיסים מסורתיים (עליונים) למעמיסים קדמיים?

כשמדובר במכונות כביסה, ישנם שני סוגים: מעמיסים קדמיים ומעמיסים מסורתיים (עליונים). למעמיסים קדמיים יש גיגית שנדחפת לפני המכונה, בעוד שלמעמיסים מסורתיים יש גיגית שיושבת על גבי המכונה. ההבדל העיקרי בין שני הסוגים הללו הוא האופן שבו הבגדים יוצאים מהמכונה לאחר שהיא מסיימת לכבס אותם. עם מעמיס קדמי, אתה דוחף את הבגדים שלך לתוך המכונה כך שהם יושבים בתחתית הפתח. בעוד שבמעמיס המסורתי מכניסים ומוציאים את הבגדים מלמעלה.

פתח עליון

מעמיסים עליונים למכונת כביסה נהדרים לאנשים שיש להם הרבה כביסה. אלה שמציעים תוף גדול יכולים להכיל יותר פריטים בבת אחת. מכונות אלו גם קלות יותר לשימוש ואינן דורשות כיפוף או מתיחה. הן גם נוטות להיות פחות יקרות מהמעמיסים הקדמיים. עם זאת, הן עשויות להיות קשות לשימוש אם יש לך הרבה כביסה, במיוחד אם יש לך בגדים שזקוקים לטיפול עדין או זקוקים לטיפולים מיוחדים כמו אקונומיקה או סדינים למייבש.

פתח קדמי

שטיפות בטעינה קדמית הן בדרך כלל חסכוניות יותר באנרגיה מכיוון שהן משתמשות בפחות מים ואנרגיה מאשר מקבילותיהן המסורתיות. הן גם תופסות פחות מקום בבית שלך כי אין צורך לאחסן אותם בתוך ארון כמו עמיתיהם המסורתיים. עם זאת, מכונות בטעינה קדמית הן בדרך כלל יקרות יותר ממקבילותיהן המסורתיות.

מה צריך לקחת בחשבון?

כאשר אתה הולך לקנות מכונת כביסה, אתה צריך לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

כמה כביסה צריך לכבס?

כאשר אתה קונה מכונת כביסה, אתה צריך לשקול את גודל המכונה, איזה סוג כביסה היא תוכל להתמודד וכמה זמן היא תידרש לפעול. כאשר מחפשים את המותג או הדגם המתאים, חשוב לקחת בחשבון את גודל המכונה וכמה קילוגרמים היא יכולה להתמודד. עדיף גם לשקול כמה זמן ייקח למכונה שלך לעבד עומס וכמה מים היא משתמשת בכל עומס בעת בחירת סוג מכונת הכביסה הטוב ביותר.

באיזו תדירות צריך לכבס את הבגדים?

אחד הדברים הראשונים שאתה צריך לעשות הוא לשקול באיזו תדירות תכבס את הבגדים שלך. אם אינכם בטוחים, מומלץ לשאול את עצמכם באיזו תדירות יש צורך לכבס את הכביסה ולהשוות זאת לעלות המכונה.

גודל תוף

התוף חייב להיות גדול מספיק כדי להכיל את כל הבגדים שלך, כך שלא תצטרך לבצע עומסים מרובים ביום אחד.

מספר התוכניות הזמינות במכונת הכביסה

תוכניות אלה משתנות מבחינת מחזורי הכביסה, הטמפרטורה וצריכת המים. הם גם שונים מבחינת ביצועים ומחיר. מגוון רחב יותר של תכניות כביסה מאפשר לכבס סוגי בדים שונים ומגוונים בצורה יעילה יותר.

 

מקום

כמה שטח יש ברשותך כדי לאחסן את מכונת הכביסה.

תפעול אוטומטי או ידני?

מכונת כביסה ידנית היא הסוג הנפוץ ביותר של מכונת כביסה. הוא פשוט לתפעול וניתן לתפעול בלחיצת כפתור. מצד שני, מכונת כביסה אוטומטית משתמשת במנוע כדי להפעיל את המים ולהפוך את התוף. המנוע גם עוזר להתמלא במים כדי שיוכל להתחיל שוב את המחזור שלו מאפס.

צריכת מים ואנרגיה

הדרך הטובה ביותר לבחור מכונת כביסה היא להשוות בין מותגים ודגמים שונים על סמך היעילות האנרגטית שלהם. זה יעזור לך לבחור את הדגם היעיל ביותר באנרגיה העונה על הצרכים שלך.

מכונות כביסה חסכוניות באנרגיה מתוכננות עם תכונות כמו מהירות סחיטה גבוהה, שטיפות בטמפרטורה נמוכה ושימוש פחות במים. יש להם גם תכונות כמו מכשירי ניקוי אוטומטיים, מחזורי כביסה ידידותיים לסביבה ומחזורי כביסה מהירים שחוסכים זמן ביום הכביסה.

עמידות ובטיחות

מכונות כביסה עמידות עשויות מחומרים יציבים יותר ובעלות תוחלת חיים ארוכה יותר. בנוסף, הבטיחות היא הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון. מכונת כביסה עלולה להיות מכשיר מסוכן אם היא מתקלקלת, לכן עליכם לוודא שאתם קונים כזו שהיא אמינה ולא תגרום לבעיות. אם יש ילדים או בעלי חיים בבית, כדאי לוודא שקיימת גם נעילת בטיחות.

תקציב

מכונות כביסה, ובמיוחד הדגמים המודרניים, נעות בטווח מחירים בין 1000 ל7000 שקלים. לכן צריך לדעת אילו מהפונקציות של המכונה באמת יהיו בשימוש קבוע, כדי שלא תקנו מעבר לצרכים שלכם ותבזבזו יתר על המידה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *