הדרכים הטובות ביותר לבחור את המצלמה הנכונה לרכב

למה חשוב שתהיה לכם מצלמה ברכב?

מצלמת הרכב היא מכשיר חשוב מאוד שצריך להשתמש בו במיוחד אם אתם נמצאים הרבה בדרכים. מצלמות רכב משמשות לצילום תמונות של מכוניות ואנשים ברגע מסוים, היתרון העיקרי בשימוש בהן הוא האפשרות לתעד את כל הנסיעה וכן את כל התאונות שאירעו במהלך הנסיעה מה שיכול להיות שימושי מאוד עבורכם. היא מבטחת אתכם מהונאות ופגיעות ברכב ויכולה לחסוך לכם המון זמן ובעיות עתידיות. אין ספק שהחשיבות של מצלמה ברכב גבוהה מאוד אך קיימים סוגים רבים של מצלמות ולכולן איכות ופעילות שונה. ריכזנו עבורכם כמה מהתכונות החשובות שצריך לשים לב אליהן בזמן שמחפשים מצלמה לרכב.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים:

קיים מגוון רחב מאוד של מצלמות לרכב. לפני שקונים כדאי להתייחס למאפיינים חשובים שיבטיחו שהמצלמה תפעל כראוי:

סוג המצלמה

קיימים בעיקר 3 סוגים הנבדלים ביניהם בטווח של זווית הצילום אותה הם מאפשרים: קדמי, אחורי, ועדשה כפולה.

מצלמה קדמית

מצלמה קדמית היא מצלמה המוצבת בחזית הרכב, זוהי האופציה הנפוצה והזולה ביותר משאר האפשרויות. היא מספקת תמונה של המתרחש מהפינה הקדמית החיצונית של הרכב וניתן לסובב אתה מעט ידנית אם רוצים זווית צילום ספציפית.

 

מצלמה אחורית

מצלמות ראייה לאחור הופכות יותר ויותר פופולריות במכוניות ובכלי רכב אחרים. הן משמשות כדי לספק תצוגה טובה יותר של המתרחש מאחורי הרכב, ויכולות להיות יעילות גם במצבי רוורס.

מצלמה עם עדשה כפולה

מדובר באפשרות יקרה יותר מהקודמות, אבל עם מצלמת עדשה כפולה הנהג יכול לצלם את המתרחש מסביב או בתוך הרכב. זה מספק תצוגה טובה יותר של מה שקורה על הכביש וגם שומר על בטיחות הנהג.

תוספים הכרחיים:

מדובר בתכונות מסוימות שלא קיימות בכל המצלמות אבל חשוב ומומלץ מאוד שהן יהיו קיימות במצלמה שתרכשו, והן כוללות:

מצב צילום לילה

כדי לתפוס את כל הרגעים בזמן הנסיעה, צריך להיות מוכן בכל עת כיוון שתאונות לא מוגבלות לשעות היום בלבד. אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים הוא מצלמה טובה עם מצב צילום לילה שתאפשר לכם לתעד גם כאשר התאורה בחוץ אינה אופטימלית (למשל שעות הלילה, אזורים עם תאורה מעורפלת וכו’).

G-sensor

תוסף קטן אך קריטי למצלמת הרכב! מדובר בחיישן שמסוגל לזהות פגיעה ברכב, ולאחר מכן לשמור קובץ ספציפי המתעד את הפגיעה. לרוב, מצלמה ללא החיישן משתמשת בהקלטה מחזורית והיא תמחק אוטומטית את התיעוד בנקודה מסוימת. במידה וזה יקרה, לא תהיה לכם דרך להביא הוכחות אם לא שמרתם את הקובץ ידנית. החיישן חוסך לכם את הטרחה ומוודא שמה שחשוב באמת, נשמר במקום בטוח.

GPS

תוסף זה מאפשר לכם לתעד את מסלול הנסיעה שלכם כולל המהירות בה נסעתם מה שיכול להיות שימושי במיוחד במקרים מסוימים כמו הוכחת מהירות נסיעה במקרה של דו”ח על מהירות.

הפעלה אוטומטית

מצלמת רכב עם הפעלה אוטומטית מופעלת ביחד עם הרכב מה שעשוי להיות נוח שכן לא תמיד נזכור להדליק את המצלמה בזמן ואי אפשר לצפות מראש מתי נזדקק לה.

רזולוציה גבוהה

הרזולוציה של המצלמה היא גורם חשוב ביותר שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים מצלמה לרכב. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך איכות התמונה טובה יותר. לא כדאי לקנות מצלמה עם רזולוציה פחותה מ-1080p שכן מתחת לזה איכות הצילום לא תהיה טובה מספיק בשביל לספק לכם תמונה ברורה.

תכונות נוספות שניקח בחשבון:

סוללה

תכונה שחשוב לקחת בחשבון היא סוג הסוללה של מצלמת הרכב וכיצד היא תטען. לרוב קיימות שתי דרכים להטעין את הסוללה: הראשונה נעשית בעזרת חיבור המצלמה לכבל ולשקע ברכב ומספקת פעילות רציפה כל עוד הרכב דולק. קיימת אפשרות נוספת לרכוש מצלמה עם סוללה מובנית אך לרוב מצלמות כאלה בעלות חיי סוללה קצרים לכן הן לא אופטימליות למי שרוצה תיעוד קבוע ורצוף.

מסך תצוגה

חלק מהמצלמות מגיעות עם מסך תצוגה מובנה בגדלים שונים שיכול להיות שימושי מאוד ומאפשר לכם לצפות בהקלטה בזמן אמת.

עמידות

חשוב שהמצלמה תהיה עשויה מחומרים איכותיים ועמידים ועמידות לחום בפרט שכן הטמפרטורה הפנימית של הרכב יכולה להיות גבוהה במיוחד בחודשי הקיץ ולגרום להרס המצלמה. מצלמות שנקנו במקום בטוח ומחברה ידועה ויבטיחו קנייה של מצלמה איכותית ועמידה.

 

רישום מידע

חשוב שהמצלמה שתרכשו תספק לכם תיעוד מידע אודות השעה והתאריך מה שמהווה גורם קריטי כאשר משתמשים בתוכן המצולם בתור הוכחה.

מצלמות אלחוטיות

חלק מהמצלמות המתקדמות יותר מסוגלות להתחבר לסמארטפון באמצעות האינטרנט או הבלוטוס, מה שיכול להיות שימושי במיוחד להעברת קבצים מהירה ונוחה.

סיכום ומסקנות

מצלמה היא מכשיר הכרחי בכל רכב שיכול לחסוך לכם הרבה בעיות, ומומלץ שהיא תהיה באיכות סבירה ומעלה כדי לשמש אתכם בצורה הטובה ביותר. טווח המחירים הוא מאוד רחב, אך רוב הדגמים הנפוצים עולים מאות שקלים בודדים. חלק מהדגמים המתקדמים ביותר יכולים לעלות בין 1000-1500 שקלים ויותר. כל עוד תקפידו על רכישת מצלמה המכילה את התכונות החשובות, ומחברה טובה, תבטיחו לעצמכם מכשיר איכותי ושימושי שישרת אתכם לאורך זמן. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *